Malowanie Natryskowe

Malowanie Natryskowe

Damian Feliks

2022-07-19 11:04:43

Malowanie Natryskowe Opole Coraz częsciej zastosowanie wałków lub pędzli jest zastępowane metodą malowania natryskowego. Jest to malowanie bliskie perfekcji.

Malowanie natryskowe ścian

 

Czym jest malowanie natryskowe?

Coraz częściej tradycyjne zastosowanie wałka albo pędzla zastępowane jest metodą natryskową, którą wyróżnia szybkość malowania, oszczędność farby oraz idealne wykończenie powierzchni. Są to zapewne zalety malowania natryskowego.

Technika malowania metodą natryskową, to nic innego jak wyrzucanie drobinek farby pod wpływem wysokiego ciśnienia, za pomocą agregatu hydrodynamicznego. W jaki sposób to działa? Farba umieszczona w agregacie, pod wpływem sprężonego powietrza zostaje rozbita na mniejsze krople, a następnie wydostaje się z dyszy urządzenia na malowane podłoże.

Malowanie natryskowe bądź malowanie pistoletem jest to nowoczesna metoda , która pozwala w szybki i dokładny sposób pomalować duże powierzchnie ścian: średni czas pokrywania farbą wynosi 4 m2 na minutę. Często wystarczy jedna warstwa, aby pokryć malowane podłoże, a farba jest równomiernie nałożona, bez żadnych zacieków.

malowanie natryskowe wojewodztwo opolskie
malowanie natryskowe Opole

Malowanie natryskowe ścian – na czym polega?

Malowanie natryskowe ścian to technika polegająca na wyrzucaniu drobinek farby pod wpływem wysokiego ciśnienia, przy użyciu agregatu hydrodynamicznego. Pod wpływem sprężonego powietrza rozproszony strumień farby w postaci drobnych kropelek wydostaje się na przygotowaną powierzchnię. Choć natryskowe malowanie ścian nie jest skomplikowane, wymaga praktyki, w przeciwnym razie jest możliwość wystąpienia zacieków. Przed przystąpieniem do malowania pistoletem natryskowym trzeba zabezpieczyć powierzchnie, które nie będą malowane.

Malowanie natryskowe ścian a malowanie wałkiem

Agregat malarski pozwala dotarcie farby do najtrudniej dostępnych miejsc oraz jest większa dokładność podczas malowania. Po malowaniu wałkiem lub pędzlem, często pozostają charakterystyczne ślady. Natomiast umiejętne malowanie ścian pod wpływem sprężonego powietrza pozwala na uzyskanie wyjątkowo gładkiej powierzchni.

natryskowe malowanie
natryskowe malowanie

Umiejętne natryskowe malowanie ścian

Malowanie zaczyna się od górnej części powierzchni i należy to robić w linii prostej. Przygotowanie farby jest również istotną rzeczą. Nakładanie farby powinno odbywać się po linii prostej, równolegle do ściany w jednakowej odległości Nie można też zapomnieć o prawidłowym dobraniu dyszy i ustawieniu odpowiedniego strumienia farby. Pomalowanie sufitów też nie jest żadnym problemem.

Istotne jest, aby nie przerywać malowania, gdyż na powierzchni mogą powstać nieestetyczne plamy. Po zakończeniu prac malarskich, nie zapominamy o odpowiednim wyczyszczeniu wszystkich części agregatu, w tym pistoletu malarskiego. W zależności od rodzaju użytej farby, agregat malarski myjemy wodą lub rozpuszczalnikiem do farby.

Warto wcześniej nauczyć się jak malować pistoletem, by nie powstawały plamy i zacieki. My jako firma, która odbyła szkolenia z zakresu malowania natryskowego ścian możemy Państwu zapewnić profesjonalne wykonanie usługi.

opole malowanie natryskowe
Opole Malowanie Natryskowe

Zalety malowania natryskowego ścian

Jakie są zalety malowania natryskowego? Jeśli zrobimy to prawidłowo, malowanie metodą natryskową przyniesie wiele korzyści. Co do nich należy?

Oszczędność czasu – w porównaniu z tradycyjnym wałkiem czy pędzlem technika malowania natryskowego pozwala na szybsze malowanie ścian.

Oszczędność farby - dzięki sprężonemu powietrzu pistolet natryskowy rozpyla drobinki farby przez co technika malowania natryskowego charakteryzuje się niskim zużyciem materiału.

Większa dokładność – malowanie natryskowe pozwala bardzo dokładnie pokryć trudno dostępne miejsca przez co malowana powierzchnia będzie wyglądać idealnie.

Oszczędność pieniędzy - w przypadku bardzo dużych powierzchni, na przykład magazynów, hal produkcyjnych czy dużych garaży podziemnych, malowanie ścian przy użyciu konwencjonalnych metod będzie nieopłacalne. W takich sytuacjach zdecydowanie lepiej wybrać malowanie natryskowe. Cena malowania ścian metodą natryskową będzie w takiej sytuacji zdecydowanie bardziej atrakcyjna, a czas realizacji krótszy.

malowanie natryskowe Opole
malowanie natryskowe Opole

Ile za malowanie natryskowe ścian?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaka jest cena malowania natryskowego ścian. W przypadku dużych powierzchni np. hale produkcyjne, magazyny malowanie natryskowe będzie zdecydowanie tańsze niż tradycyjne malowanie wałkiem. Dzieje się tak, ponieważ usługa wykonywana jest znacznie szybciej i sprawniej. Nie ma również konieczności nanoszenia kilku warstw farby, dzięki czemu możliwe jest zaoszczędzenie dodatkowych pieniędzy na produkcie i chemii przemysłowej. Cena malowania natryskowego ścian jest na tyle atrakcyjna, że decyduje się na to coraz więcej osób prywatnych, remontujących swoje domy i mieszkania.

Nasza oferta malowania natryskowego w okolicach Opola i wojewódźtwa Opolskiego

Nie wszystkie firmy posiadają agregat malarski oraz umiejętność malowania natryskowego. My jako firma z doświadczeniem możemy Państwu zaoferować profesjonalne malowanie natryskowe bez zacieków, gdzie efekt końcowy na pewno Państwa zadowoli.

Planujesz remont? Zadzwoń do nas a odmienisz swoje wnętrze nie do poznania.

 

 

Najnowsze wpisy

Druk na Ścianie Opole

Damian Feliks

2024-06-12 12:40:19

Druk na Ścianie Opole

Druk na Ścianie Opole Firma Finish Design wprowadza nową, innowacyjną...

Czytaj dalej
Posadzki Żywiczne

Damian Feliks

2023-09-13 09:14:54

Posadzki Żywiczne

Posadzki żywiczne w Opolu – estetyka spotyka funkcjonalność Odkryj świat...

Czytaj dalej
Sucha zabudowa KG sufity podwieszane

Damian Feliks

2022-12-08 16:00:14

Sucha zabudowa KG sufity podwieszane

Sucha zabudowa KG sufity podwieszane Systemy suchej zabudowy płyt gipsowo...

Czytaj dalej

GALERIA