Sufity napinane

Rodzaje sufitów napinanych

Najpopularniejszym typem sufitu napinanego jest folia błyszcząca, która może występować w różnych kolorach. Efekt błyszczącego sufitu doskonale komponuje się w nowoczesnych wnętrzach. Innym rodzajem folii jest folia matowa/satynowa, która gwarantuje uzyskanie efektu standardowego, gładkiego sufitu.

Od pewnego czasu sufit jest traktowany jako piąta ściana, którą można dowolnie dekorować i aranżować. W pałacowych wnętrzach za element dekoracyjny możemy uznać kryształowy lub porcelanowy żyrandol pokaźnych rozmiarów. W przypadku nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji doskonałym rozwiązaniem jest sam sufit.

Producenci sufitowych folii oferują całą gamę kolorystyczną występującą w macie, półmacie, satynie i połysku. Ponadto istnieje możliwość zamówienia sufitu napinanego z wybraną grafiką lub zdjęciem. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku pomieszczeń bardzo wysokich, jakie spotykamy w starym budownictwie, a także wszędzie tam, gdzie kłopotliwe skosy sufitu, które zamiast zdobić - szpecą. Sufit napinany jest doskonałym uzupełnieniem oryginalnych aranżacji.

W Polsce wciąż najpopularniejsze sufity napinane to te na wysoki połysk wyglądające niczym lustrzana tafla często subtelnie podświetlona taśmami LED. Jest to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań. Biały lub popielaty sufit w połysku szybko nie wyjdzie z mody i będzie pasował do każdej aranżacji, tym bardziej że jest to materiał, który można demontować, czyścić i zakładać ponownie.

Jak bezpieczny jest sufit z folii?

Sufit napinany gwarantuje większe bezpieczeństwo niż standardowe rozwiązania znane z karton gipsu. Zacznijmy od tego, że strop może się odparzyć i odpaść z tynkiem. Sufit napinany chroni w tym momencie osoby w pomieszczeniu przed spadającymi fragmentami sufitu. Może zdarzyć się również zalanie - przy karton-gipsie to oznacza zniszczenie kartonów i ponowny remont a sufit napinany nie dopuści do zalania, tylko pomieści całą wodę na swojej powierzchni, po jej zlaniu folia wraca do swojej formy, czyli mamy cały sufit i uratowane mieszkanie przed zalaniem.

Czy sufit napinany nadaje się do łazienki?

Jak najbardziej sufit napinany może być montowany w łazienkach. Para wodna przy użytkowaniu prysznica nie jest szkodliwa dla sufitu napinanego. Po kąpieli wystarczy łazienkę przewietrzyć, by pozbyć się nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Ważną rolę odgrywa również zastosowany materiał - folia PVC z której wykonany jest sufit nie chłonie wody, stąd ryzyko pojawienia się pleśni jest niewielkie.

Czy folia przepuszcza parę wodną

Tak. Folia "oddycha", a ilość pary wodnej, która może przejść przez m.kw folii w ciągu doby to 50 gram. Jest to istotne w łaźniach i saunach mokrych, domowy prysznic nie wpłynie na wilgotność nad folią.

Jak dbać o sufit napinany?

Jak czyścić sufit?

Sufit napinany nie wymaga żadnej dodatkowej pielęgnacji. Materiał, z jakiego został wykonany jest antystatyczny tzn. nie przyciąga drobin kurzu. W momencie przypadkowego powstania zabrudzenia sufit można umyć za pomocą wody i mikrofibry, ewentualnie płynami do szyb na bazie alkoholu bez dodatku barwników.

Jak rozmieścić halogeny w suficie napinanym?

Wbrew oczekiwaniom jest to dość prosty zabieg przeprowadzany przez montażystę. Ilość i rozmieszczenie punktów świetlnych zależy od klienta i oczekiwań co do ostatecznego wyglądu całego pomieszczenia.

NASZE REALIZACJE

galeria